Van'da 10 yaşındaki Afgan kızdan haber alınamıyor

Van'da 10 yaşındaki Afgan kızdan haber alınamıyor
Van'da 10 yaşındaki Afgan kızdan haber alınamıyor
- Bir yıl önce Afangistan'dan kaçarak Van'a gelen Hüseyni ailesi, yaklaşık 2 ay önce kaybolan 10 yaşındaki kızlarını arıyor

VAN (AA) - Ülkelerindeki sıkıntılar nedeniyle bir yıl önce Afangistan'dan kaçarak Türkiye 'ye gelen 5 nüfuslu Hüseyni ailesi, yaklaşık 2 aydır 10 yaşındaki kızları Merziye'den haber alamıyor.

Hüseyni ailesi, geçici sığınma belgelerini aldıktan sonra merkez İpekyolu ilçesi Cevdetpaşa Mahallesi'nde ikamet etmeye başladı.

Vatandaşların yardımı ve çocuklarının çalışmasıyla geçinen aile , 2 ay önce kayıplara karışan Merziye'yi (10) arıyor.

AA muhabirine konuşan abla Zehra Hüseyni, kardeşinin bir ay boyunca "Barış" olarak bildikleri bir kişi ve beraberindeki biri kadın iki kişi tarafından alıkonulduğunu ileri sürdü.

Kardeşinin bir süre sonra bu kişilerin yanından kaçarak döndüğünü ve başından geçenleri anlattığını belirten Hüseyni, "Kardeşimi Barış diye bildiğimiz bir kişi kaçırdı. Kardeşim eve döndükten sonra kendisine 3 defa iğne vurulduğunu anlattı. Bir gün Merziye'nin elinde haplar gördüm. Birini içti, diğerini elinden aldım ama bunlar ilaç değildi. Zaten iki ay önce kardeşim tekrar kayboldu. Biz kardeşimi görenlerden Allah rızası için yardım istiyoruz" diye konuştu.

Gözyaşları içerisinde kızının eve dönmesini isteyen anne Sıdıka Hüseyni ise Türkçe bilen Zehra'nın aracılığıyla kızının bulunmasını istedi. Hasta olduğunu ve yakında taşınacaklarını belirten anne, kızından geriye kalan elbiselerine sarılarak ağladığını söyledi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  haber

  ,

  Aile

  ,

  Kadın