Van'da AK Parti seçim otobüsüne taşlı saldırı

Van'da AK Parti seçim otobüsüne taşlı saldırı
Van'da AK Parti seçim otobüsüne taşlı saldırı
- Muradiye ilçesinde saldırıya uğrayan seçim otobüsünün camı kırıldı

VAN (AA) - Muradiye ilçesinde AK Parti 'ye ait seçim otobüsü, HDP'li olduğu öne sürülen grubun taşlı saldırısına uğradı.

AK Parti Van milletvekili adayları Burhan Kayatürk ve Yakup Aladağ, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında ilçeye geldi.

Esnafı ziyaret ederek, ilçe sakinlerinden destek isteyen milletvekili adayları, daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatında partililerle buluştu.

Bu esnada HDP'li olduğu öne sürülen grup, Cumhuriyet Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosu önünde bekleyen seçim otobüsüne taşlarla saldırdı.

Otobüsün ön camının kırıldığı saldırının ardından grup, milletvekili adaylarının bulunduğu AK Parti İlçe Teşkilatına doğru yürüyüşe geçti.

Gerginliğin büyümesi üzerine polisin müdahale ettiği grup, HDP'li yöneticilerin de araya girmesiyle dağıldı. Gruptakiler, daha sonra ilçe merkezinde yeniden bir araya gelerek, şarkılar eşliğinde halay çekti.

AK Parti milletvekili adayları Kayatürk ve Aladağ da olayların ardından seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran ilçesine hareket etti.