Van'da banka çalışanlarının rehin alınması

Van'da banka çalışanlarının rehin alınması
Van'da banka çalışanlarının rehin alınması
- İl Emniyet Müdürü Karaaslan: "Arkadaşlarımızın ikna ve gayreti sonucu şahıs teslim oldu"

VAN (AA) - Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, "Arkadaşlarımızın ikna ve gayreti sonucu şahıs teslim oldu" dedi.

Karaaslan, banka çalışanlarını rehin alma olayını gerçekleştiren Veysel Y'nin götürüldüğü İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Saat 17.00'den bu yana devam eden olayın herhangi bir can kaybı yaşanmadan sona erdiğini belirten Karaaslan, bu süre içinde büyük bir fedakarlıkla görev yapan polislere teşekkür etti.

Karaaslan, şahsın kendiliğinden teslim olduğunu bildirerek, rehinelerde de herhangi bir sorun bulunmadığını ifade etti.

-"Bazı ailevi sorunlarından dolayı bunalıma girmiş"

 Veysel Y'nin bazı ailevi sorunlarından dolayı bunalıma girdiğine işaret eden Karaaslan, "Arkadaşlarımızın ikna ve gayreti sonucu şahıs teslim oldu. Hakkında adli işlem başlatıldı. Bu mesleğimizin cilveleri. Bunun için yetiştiriliyor, bunun için çalışıyoruz. İçeride toplam 10 rehine vardı, 3'ü önceden serbest bırakıldı. Meslektaşlarımız telefon görüşmeleriyle sonuca vardı" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "üzerinde bomba ya da silah var mıydı?" yönündeki sorusuna Karaaslan, "Şahıs, üzerinde bomba süsü verilen bir düzenek, bir kuru sıkı tabanca, pompalı tüfek ve bankanın  güvenlik görevlisinden aldığı tabancayla olayı gerçekleştirmiş" yanıtını verdi.