Van'da başıboş köpek 30 kişiyi ısırdı

Van'da başıboş köpek 30 kişiyi ısırdı
Van'da başıboş köpek 30 kişiyi ısırdı
VAN (AA) - Van'da kuduz olduğundan şüphelenilen bir köpeğin saldırısına uğrayan çoğunluğu çocuk 30 kişi hastanelere kaldırıldı. Alınan bilgiye göre,...

VAN (AA) - Van'da kuduz olduğundan şüphelenilen bir köpeğin saldırısına uğrayan çoğunluğu çocuk  30 kişi hastanelere kaldırıldı. 

Alınan bilgiye göre, merkez İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi'nde bir sokak köpeği, çoğunluğu çocuk 30 kişiye saldırdı.

Köpeğin ısırdığı 30 kişi, ambulanslarla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi ile kentteki özel hastanelere kaldırıldı.

Olayın duyulması üzerine mahalleye giden Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, köpeği bulmak için çalışma başlattı.

Ekipler, mahallede vatandaşları yaralayan köpek ile 9 köpeği daha yakalayıp, araçlarla hayvan barınağına götürdü.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören yaralılardan Hezni Bayram'ın oğlu Salih Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, annesinin  sabah saatlerinde köpeğin saldırısına uğradığını belirterek, saldırı olayının gün boyunca devam ettiğini söyledi.

Kuduz aşısı yapılan 25 kişi hastanelerden taburcu edildi. 

YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezinde 5 kişinin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.