Van'da çalıntı minibüsü bulma çalışmaları

Van'da çalıntı minibüsü bulma çalışmaları
Van'da çalıntı minibüsü bulma çalışmaları
- Gece saatlerinde çalınan minibüslerinin yerini araç takip sistemi sayesinde tespit eden vatandaşlar, polis ekiplerine destek vermek için şehir çöplüğünde arama yaptı

VAN (AA) - Van'da gece saatlerinde çalınan minibüslerinin yerini tespit eden vatandaşlar, polis ekiplerine destek vermek için şehir çöplüğünde arama gerçekleştirdi.

Özel bir rehabilitasyon merkezinde görevli Yusuf Ertaş'a ait 65 EN 873 plakalı minibüs, saat 01.00 sıralarında, İkinisan Caddesi'ndeki evinin önünden kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı.

Sabah minibüsü yerinde bulamayan Ertaş, durumu emniyet güçlerine bildirdikten sonra minibüsteki araç takip sistemini internet ortamında sorguladı.

Minibüsü çalan kişi veya kişilerin 04.00'e kadar şehir turu attıktan sonra Özalp ilçe yolundaki şehir çöplüğüne geldiklerini tespit eden Ertaş ve arkadaşları, dağlık kesimde bulunan çöplük alanda arama yaptı.

Çöplükte çalışanların da destek verdiği aramada son sinyali çöplük alanından veren cihazın kapatıldığı belirlendi. Bölgeye gelen polis ekipleri de çevre mahallelerde aramalarını genişletti.

Ertaş ve arkadaşları, minibüsün saldırılarda kullanılabilme ihtimali üzerine polise destek amaçlı aramaya katıldıklarını, ayrıca sınır hattında kaçak akaryakıt taşımacılığında kullanılabileceğini ileri sürdü.

Öte yandan kentin giriş ve çıkışlarında bulunan MOBESE kameraların kayıtlarını inceleyen ekiplerin, minibüsün bulunması için ilçe ve çevre illere plakasını bildirdiği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Van

  ,

  çevre

  ,

  Sabah

  ,

  Gece

  ,

  ilçe

  ,

  akaryakıt

  ,

  emniyet

  ,

  kaçak