Van'da "driftli" evlenme teklifi

Van'da "driftli" evlenme teklifi
Van'da "driftli" evlenme teklifi
- Van'da bir kişi, 8 yıl önce tanıştığı kız arkadaşına, nikah salonu önünde arkadaşlarına modifiye otomobillerle "drift" yaptırarak evlenme teklifinde bulundu - Daha sonra nikahı kıyılan çift de bindikleri araçla drift yaptı

VAN (AA) - Van'da bir kişi,  kız arkadaşına, nikah salonu önünde arkadaşlarına modifiye otomobillerle "drift" yaptırarak evlilik teklif etti.

Yalın Çağrı Çalışkan, 8 yıl önce tanıştığı Mizgin Özgükçe'ye, çocukluğundan bu yana ilgi duyduğu driftle, farklı bir evlenme teklifinde bulunmaya karar verdi.

Bunun üzerine Çalışkan'ın birlikte drift yaptığı arkadaşları, hem evlilik teklifi hem de nikah töreni için otomobillerine, her araca bir harf gelecek şekilde "Benimle evlenir misin" yazarak, Tuşba Belediyesi Nikah Salonu önünde beklemeye başladı.

Çalışkan, kız arkadaşı Özgükçe'yi başka bir araca bindirerek gözleri kapalı şekilde nikah salonu önüne getirdi. Burada araçtan inen Özgükçe, önce korna sesleri, daha sonra drift yapılarak karşılandı.

Şaşkınlığını gizleyemeyen Özgükçe, Çalışkan'ın evlenme teklifini kabul etti. Daha sonra salona geçen çiftin nikahı kıyıldı.

Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 yıllık arkadaşlığın ardından Özgükçe'ye farklı bir evlenme teklifinde bulunmaya karar verdiğini söyledi.

Haberlerde sürekli ilginç evlilik tekliflerini gördüğünü anlatan Çalışkan, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarım, modifiye edip drift yaptığımız arabaların ön camına 'Benimle evlenir misin' yazarak drift yapmayı önerince 'olur' dedim. Evlenmek için kız arkadaşımın nüfus cüzdanıyla önceden evlendirme dairesine başvurdum. Daha sonra eşimi 'Bir sürprizim var' diyerek buraya getirdim. Hem evlenme teklif ettim hem de nikahımızı kıydırdım. Mutluyum, sevdiğim kızla, gönül verdiğimiz arabalarımızla drift şov yaparak nikahlandık. İnşallah hafta sonunda düğünü yaparız."

Özgükçe ise bunu beklemediğini, büyük şaşkınlık yaşadığını ancak mutlu olduğunu dile getirdi.

Daha sonra Çalışkan ile Özgükçe, bindikleri araçla drift yaptı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Kız

  ,

  yalın

  ,

  evlilik

  ,

  nüfus