Van'da elektrik kesintisi

Van'da elektrik kesintisi
Van'da elektrik kesintisi
VAN (AA) - Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ), il merkezinde yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı mahallelerde elektrik...

VAN (AA) - Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ), il merkezinde yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacağını bildirdi.

VEDAŞ'tan yapılan açıklamada, il genelinde yapılacak direk değişimi, ağaç kesimi, hat değişimi, trafo onarımı gibi çalışmalar nedeniyle bazı mahallelerde elektrik kesintisine gidileceği bildirdi.

İskele ve Yalı mahallelerinde yarın 07.00 ile 09.00 saatleri arasında, Selimbey, Eminpaşa, Abdurrahman Gazi ve Selimbey mahallelerinde ise 13-17 Aralık  tarihlerinde, 08.00 ile 14.00 saatlerinde elektrik kesintisi uygulanacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Akköprü Mahallesi Van TM'den ana hatta fiziki bağlantı çalışmaları yapılacağından, Hacıbekir ve Karşıyaka mahallelerinde 14 Aralık günü 06.00 ile 10.00 saatleri arasında, aynı gün Beyüzümü Mahallesinde direk yeri değişim çalışmaları yapılacağından, Beyüzümü ile Averek mahalleleri ile Özalp Yolu ve Kömürcüler civarında, 07.00 ile 14.00 arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Ayrıca aynı gün Van 380 Trafo Merkezinde yapılacak çalışmadan dolayı da Şemsibey Mahallesi, Timar köyleri, Bardakçı grubu ve üniversitede, 10.00 ile 13.00 saatleri arasında programlı elektrik kesintisi yapılacaktır."