Van'da engellilerin havuz keyfi

Van'da engellilerin havuz keyfi
Van'da engellilerin havuz keyfi
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, kentteki engellilerin havuzda yüzmesini sağladı.Van'daki spor severleri sporla buluşturan Gençlik...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, kentteki engellilerin havuzda yüzmesini sağladı.

Van'daki spor severleri sporla buluşturan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 13 yaş ve üzeri engellilere, havuzda yüzmenin heyecanını yaşattı.

Engellilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, engellilerin sporla ilgili taleplerinin her geçen gün arttığını, kurum imkanları ve katkılarıyla bu ilgi ve talepleri karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

Müdürlük olarak engelliler için farklı kurslar açarak eğitim almalarını sağladıklarını ifade eden İnanç, "İpekyolu Gençlik Merkezimizde işaret dili kursu açtık. Kursumuzda yaklaşık 45 vatandaşımız işitme engelli eğitimi aldı. Kentteki olimpik havuzda ise engellilerimizin yüzmesini sağladık. İlimizde bulunan engelliler için üzerimize düşeni yapacağız. Antrenörlerimize ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hanefi Baykara ise birçok engellinin ilk kez Olimpik Yüzme Havuzu'na geldiğini, yaşadıkları mutluluğun yüzlerinden okunduğunu söyledi.

Baykara, "Arkadaşlarımızın çoğu sporu çok seviyor, ancak yüzme konusunda daha önce böyle bir deneyim yaşamadılar. Öncelikle bu güzel havayı teneffüs eden bütün engelliler adına, kapılarını bizlere açan İl Müdürümüz Nevzat İnanç'a, havuz sorumlularına, antrenör ve cankurtaranlara çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Sohbet

  ,

  eğitim

  ,

  kurum

  ,

  engelli

  ,

  İnanç