Van'da eşini vuran kişiye linç girişimi

Van'da eşini vuran kişiye linç girişimi
Van'da eşini vuran kişiye linç girişimi
- Van'da boşanmak isteyen eşini sokak ortasında silahla vuran kişiyi linç girişiminde bulunan gruba, polis müdahale etti

VAN (AA) - Van'da boşanmak isteyen eşini silahla vuran kişiyi gözaltına alan polis, linç girişiminde bulunan kalabalığa biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Caddesi Soydan Kavşağı'ndaki bir bankanın önünde henüz kimliği öğrenilemeyen bir kişi, burada tartıştığı eşini silahla vurdu.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibi tarafından buradan ambulansla alınan ve ayaklarıyla ve kolundan yaralandığı belirtilen  kadın , Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedaviye alındı.

Bu sırada polis de zanlıyı gözaltına aldı. Kalabalığın zanlıyı linç etmek istemesi üzerine bir iş yerine girerek destek ekiplerinin gelmesini bekleyen polis ile grup arasında arbede yaşandı.

Grubun taşlarla saldırması üzerine, olay yerine gönderilen destek ekipleri, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. İş yerinden geniş güvenlik önlemleri altında çıkartılarak zırhlı araca bindirilen şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Çiftin yaklaşık 3 ay önce boşanmak için mahkemeye başvurduğu öğrenildi.