Van'da "Fikirler Konuşuyor" münazarası

Van'da "Fikirler Konuşuyor" münazarası
Van'da "Fikirler Konuşuyor" münazarası
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri arasında "Fikirler Konuşuyor" adlı münazara...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri arasında "Fikirler Konuşuyor" adlı münazara yarışması gerçekleşti.

Kentteki bir çay evinde, iki grup gencin bir konuyu tartışırken "Bunu neden daha sakin bir yerde yapmıyoruz" diyerek proje fikrinin oluştuğu münazara yarışması, final müsabakalarıyla sona erdi.

Finale kalan takımlar, " Adalet mi eşitliği doğurur, eşitlik mi adaleti?" adı altında tartışarak yarıştı.

Yarışma, gençlerin kendilerini ifade etmesini, farklı fikirlere saygı göstermesini, bilgi ile fikir merkezli eğlenmeyi, araştırma, okuma kavramlarının benimsenmesini ve içselleştirilmesini hedefliyor. 

Bu hedef doğrultusunda yapılan yarışmalarda finale kalarak birinci olan Çelebibağ Gençlik Merkezine ödülünü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç verirken, ikinci olan Gevaş Gençlik Merkezine ise ödülünü Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız verdi.

Final yarışmasına, Van, Edremit, Süphan, Yukarı Toki, Gürpınar, Çaldıran, Gevaş ve Çelebibağ gençlik merkezleri katıldı.?