Van'da "İl-Sap Toplantısı" yapıldı

Van'da "İl-Sap Toplantısı" yapıldı
Van'da "İl-Sap Toplantısı" yapıldı
VAN (AA) - İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı afet birimi, İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı (İl-Sap) Toplantısı yaptı.İl...

VAN (AA) - İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı afet birimi, İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı (İl-Sap) Toplantısı yaptı.

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonundaki toplantı, 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Şanlı, başkanlığında yapıldı.

İl-Sap'ın içeriği, nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı, yasal dayanağı, kurumlardan hangi verilerin isteneceği ve konuyla ilgili kurumlara gönderilecek formların nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili yapılan sunumun ardından konuşan Şanlı, İl-Sap ve Hastane Afet Planları hakkında açıklamada bulundu.

İl Sağlık Müdür Yardımcısı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesinden sorumlu Dr. Bengü Araz, herhangi bir afet durumunda sağlık hizmetinin önemine değindi.

Toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğünden acil ve afetlerde sağlık hizmetlerinden sorumlu sağlık müdür yardımcıları, şube müdürleri, afet birimi personelleri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği temsilcisi ve bağlı hastaneler, Ulusal Medikal Kurtarma ekibi, Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi, Afet ve Acil Durum Yönetimi yöneticileri katıldı.