Van'da "İşaret Dili Eğitimi" kursu

Van'da "İşaret Dili Eğitimi" kursu
Van'da "İşaret Dili Eğitimi" kursu
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Van İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle düzenlenen...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Van İşitme Engelliler  Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle düzenlenen "İşaret Dili Eğitimi" kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi.

İpekyolu Gençlik Merkezi Sinema  Salonunda düzenlen törende konuşan Vali Vekili Mehmet Parlak, herkesin engelli adayı olduğunu söyledi.

"Burada bir vali ve aynı zamanda da bir engelli adayı olarak konuşuyorum" diyen Parlak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı. Aksine engelinden dolayı bireyin imkanlardan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli. Ülkemizde engellilere yönelik birçok yenilik hayata geçirildi. Bunlardan birincisi hayatımızda 'özürlü' ibaresini kaldırdı ve bunun yerine 'engelli' ibaresi getirildi. Herhangi bir nedenle bize başvuran engellilerin, işlerini sağlıklı biçimde yürütmesi için ülkemizin birçok ilinde farklı projeler hayata geçirilirken, ilimizde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen İşaret Dili Eğitimi kursu hayata geçirildi. Kursun yararlı geçtiğine inanıyorum. Bu anlamlı projede emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Kursiyerlere sertifikaları Vali Vekili Parlak, AK  Parti  Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç tarafından verildi.

Törende, Tuşba Belediyesi kursiyerlere çeşitli hediyeler verdi.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Van

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Parti

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  engelli

  ,

  İnanç