Van'da kar yağışı

Van'da kar yağışı
Van'da kar yağışı
VAN (AA) - Van'da sabah saatlerinde aniden bastıran ve kısa sürede kenti beyaza bürüyen kar yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı.Kentte iki günden...

VAN (AA) - Van'da sabah saatlerinde aniden bastıran ve kısa sürede kenti beyaza bürüyen kar yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Kentte iki günden bu yana etkili olan bulutlu ve soğuk hava , sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kış günlerini aratmayan yoğunlukta yağan kar nedeniyle kent kısa sürede beyaza büründü.

Zaman zaman trafikte aksamalara sebep olan kar, vatandaşlar da zor anlar yaşattı. Van-Hakkari karayolundaki Kurubaş Geçidi'nde etkisini gösteren kar yağışı ve yoğun sis, sürücüleri zor durumda bıraktı.

Sis ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin yaklaşık 10 metreye kadar düştüğü karayolunda ilerlemekte güçlük çeken bazı sürücüler, araçlarını yol kenarına park ederek bir süre havanın düzelmesini bekledi.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada da Van ve ilçelerinde gün boyunca havanın parçalı, çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı bildirildi. 

Yağışın ardından kent genelinde buzlanma ve don olayının yaşanabileceği kaydedilen açıklamada, hava sıcaklığındaki değişikliğe bağlı olarak eğimli ve dik yamaçlarda çığ tehlikesi beklendiği ifade edildi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Sabah

  ,

  Hava

  ,

  meteoroloji

  ,

  kış

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  Yağmur