Van'da kar yağışı ve sis

Van'da kar yağışı ve sis
Van'da kar yağışı ve sis
- Van merkez ile Başkale ilçesindeki yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı

VAN (AA) - Van merkez ile Başkale ilçesinde kar yağışı etkili oldu.

Alınan bilgiye göre, Van-Hakkari karayolundaki 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi'nde, sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı ve sis nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. 

Yağışın etkisiyle beyaza bürünen Kurubaş Geçidi'nde araçlarını durduran sürücüler, nisanda kar yağışını fotoğraflamanın keyfini sürdü. Yağış, bölgedeki ekili alanlara da zarar verdi. 

İstanbul 'dan Van'daki akrabalarını ziyarete gelen Ramazan Kıran, "Bölgenin havası her ne kadar soğuk olsa da doğal güzellikler soğuğu unutturuyor. İstanbul'a döndüğümüzde anlatacak çok şeyimiz olacak" dedi.

Başkale ilçesinde de etkili olan kar yağışı nedeniyle yüksek kesimler beyaza büründü. İki günden bu yana etkili olan soğuk havanın sabah saatlerinde yerini kar yağışına bırakması hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın  zaman  zaman tipiye dönüşmesi sürücülerin ve vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  HAKKARİ

  ,

  İstanbul

  ,

  Ramazan

  ,

  Sabah

  ,

  zaman

  ,

  kar