Van'da kaybolan çocuk

Van'da kaybolan çocuk
Van'da kaybolan çocuk
- Gürpınar ilçesinde 4 gündür haber alınamayan küçük Nehir'i arama çalışmaları bugün de sonuçsuz kaldı

VAN (AA) - Gürpınar ilçesinde 4 gündür haber alınamayan küçük Nehir'i arama çalışmaları bugün de sonuçsuz kaldı.

İlçeye bağlı Kırkgeçit Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ı arama çalışmaları gün boyunca devam etti.

Günün ilk ışıklarıyla Aslan'ı aramaya başlayan İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD arama kurtarma ekipleri ile geçici köy korucuları, dağlık alandan mahalleye kadar yaptıkları taramadan herhangi bir sonuç alamayınca mahalleye yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir ahırda incelemede bulundu.

Ahırın içinde, üzerinde kan lekesi bulunan bir çocuk montu, eldiven ve çarşaf bulan ekipler, ahırın duvarlarında da kan lekesi görünce harekete geçti.

Ahır sahibi ile yapılan görüşmede, malzemelerin üzerindeki kan lekesinin hayvanlara ait olduğunu öğrenen güvenlik güçleri, Aslan ailesine küçük Nehir'in sarı renkte bir montu olup olmadığını sordu.

Aslan ailesinin, montun çocuklarına ait olmadığını belirtmesi üzerine ahır ve çevresini dedektör köpeklerle kontrol eden ekipler, titizlikle yürüttükleri incelemede herhangi bir bulguya rastlayamadı.

Mahalledeki kale ile mezarlık alanı ve çevresinde de araştırma yapan ekipler, havanın kararmasıyla çalışmalarına sabah saatlerine kadar ara verdi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  haber

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Köy

  ,

  AFAD

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  Mezarlık

  ,

  Aslan