Van'da kaybolan çocuk

- Gürpınar ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın evinde jandarma kriminal ekiplerince yapılan incelemede, küçük Nehir'in DNA'sı tespit edildi

VAN (AA) - Gürpınar ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın evinde jandarma kriminal ekiplerince yapılan incelemede, küçük Nehir'in DNA'sı tespit edildi.

İlçeye bağlı Kırkgeçit Mahallesi'nde yaşayan ve 7 gün önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ı arama çalışmaları, gün boyu mahalle çevresinde devam etti.

Aramalarda görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığı Kriminal Laboratuvarı ekibi, Aslan ailesine ait evde incelemelerde bulundu. 

Kriminal ekibi, Aslan'ın olaydan kısa süre sonra bulunan ayakkabıları ve evdeki kıyafetlerinden aldığı örnekler DNA'sını tespit etti. Küçük Nehir'in DNA'sının, şu ana kadar elde edilen bulgularla karşılaştırılacağı öğrenildi.

Anne Hatice Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Komşumuzun oğlu olay günü Nehir'in yanında beyaz bir araba görmüş. Nehir'i araca bindirip daha sonra tekrar indirdiğini söyledi. Ama henüz tam olarak bir delil yok. Şimdi biz o araçtan şüpheleniyoruz" dedi.

Küçük Nehir'in dolaptaki kıyafetlerini gösteren baba Erkan Aslan ise kızının, aldığı kıyafetleri giyemeden ortadan kaybolduğunu ve bunun üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.

Arama kurtarma ekiplerinin mahalle çevresinde yürüttüğü çalışmalara havanın kararmasıyla ara verildi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Beyaz

  ,

  Araba

  ,

  DNA

  ,

  jandarma

  ,

  Aslan