Van'da kaybolan çocuk

Van'da kaybolan çocuk
Van'da kaybolan çocuk
- Gürpınar ilçesinde 9 gün önce kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ı arama çalışmaları devam ediyor - Vali Doğan: "Eldeki ipuçlarını değerlendirmek üzere jandarma ve emniyette birer ekip kurduk. Bu ekipler müşterek çalışıyorlar ve delilleri birlikte değerlendirerek netice almaya gayret ediyorlar"

VAN (AA) - Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Gürpınar ilçesinde 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın kaybolmasına ilişkin, "Eldeki ipuçlarını değerlendirmek üzere jandarma ve emniyette birer ekip kurduk. Bu ekipler müşterek çalışıyorlar ve delilleri birlikte değerlendirerek netice almaya gayret ediyorlar" dedi.

Gürpınar ilçesinin Kırkgeçit Mahallesi'nde evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki küçük Nehir'i arama çalışmalarına bugün de devam edildi.

Çalışmaları yürüten İl Jandarma Komutanlığı, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile geçici köy korucuları, mahalleye 10 kilometre uzaklıktaki dağlık alanda küçük Nahir'e ait bir emare arıyor.

Bölgede oluşan çamura rağmen aramalarını sürdüren ekipler, özellikle araçların çıkamadığı alanları yaya olarak tarıyor. 

Vali Aydın Nezih Doğan, Nehir Aslan'ın bulunması amacıyla yürütülen arama çalışmalarına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaları iki çerçevede sürdürdüklerini belirtti. 

Nehir'e ait herhangi bir ize rastlanması ihtimaline karşı alanda arama çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

"Bir taraftan da olayın başka şekillerinin olabileceği ihtimaline binaen delilleri değerlendiriyoruz. Eldeki ipuçlarını değerlendirmek üzere jandarma ve emniyette birer ekip kurduk. Bu ekipler müşterek çalışıyorlar ve delilleri birlikte değerlendirerek netice almaya gayret ediyorlar. Orada ele geçen bazı ipuçlarını değerlendirerek sonuç almaya çalışıyorlar. Şu anda adliye sistemine devredilecek somut bir delil söz konusu değil."

Doğan, incelenmek üzere kriminal laboratuvarına gönderilen delillerin, somut olarak ortaya çıkması durumunda olayın farklı bir boyut kazanabileceğini ya da değişik bir noktadan yola devam edilebileceğini bildirerek, "Kriminal sonuçlarını bekliyoruz, arkadaşlarımız takip ediyorlar. Bu incelemeler çeşitli kimyasal analizleri ve biyolojik çalışmaları gerektirdiği için belirli bir süre istiyor. Bu sürenin mecburen beklenmesi gerekiyor. Laboratuvar bulguları netleştiğinde biz de sonuca yönelik bir şeyler elde etmiş olacağız" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Aydın

  ,

  Bugün

  ,

  Köy

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  kimyasal

  ,

  jandarma

  ,

  adliye

  ,

  Karşı

  ,

  Aslan