Van'da kaybolan çocuk

Van'da kaybolan çocuk
Van'da kaybolan çocuk
- Gürpınar'da 10 gündür haber alınamayan küçük Nehir'den geriye, geçen yıl amcasının düğününde çekilen görüntüsü kaldı

VAN (AA) - Gürpınar ilçesinde 10 gün önce kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın, amcasının düğününde çekilen görüntüleri annesini ağlattı.

Kırkgeçit Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki küçük Nehir'in bulunmasına yönelik  güvenlik güçleri tarafından başlatılan soruşturma ve arama çalışmaları devam ediyor.

İl Jandarma Komutanlığı, UMKE, AFAD ekipleri ile geçici köy korucuları tarafından 10 günden bu yana mahallede ve dağlık alanlarda yürütülen çalışmanın, somut bir delil elde edilinceye kadar süreceği belirtildi.

Soruşturma kapsamında, dün Aslan ailesine ait iki evde inceleme yapan İl Jandarma Komutanlığı Kriminal Laboratuvarı ekipleri,  bugün de baba Erkan ile anne Hatice Aslan'dan kan ve tükürük örneği aldı.

Anne ve babadan alınan örneklerin, birtakım bulgularla karşılaştırılacağı öğrenildi.

Bu arada, küçük Nehir'in babası Erkan Aslan, geçen yıl kardeşi Hakan Aslan'ın düğününde çekilen video kaydını AA muhabiri ile paylaştı.

Kızının düğündeki görüntülerini yaşlı gözlerle izleyen anne Hatice Aslan, kızının geriye sadece düğündeki görüntüsü kaldığını belirterek, uzun süre gözyaşı döktü.