Van'da kültür sanat

Van'da kültür sanat
Van'da kültür sanat
- VDT'de bu hafta "İki Kalas Bir Heves" ve "Kurbağa Prens" adlı oyunlar izleyiciyle buluşacak

VAN (AA) - Van Devlet Tiyatrosu (VDT), "İki Kalas Bir Heves" ve "Kurbağa Prens" adlı oyunları sahneleyecek.

Erhan Gökgücü'ün yazdığı "İki Kalas ve Bir Heves" adlı oyunu Burak Karaman yönetiyor. Dekor ve giysi tasarımını Akın Tezer Tunalı'nın, ışık tasarımını İlhan Orhan'ın üstlendiği oyunda, Emin Görsoy, Abdulselam Çok, Özgür Titiz, Nedim Salman, Kenan Önsever, Havva Didem Gerçek, Tolga Gülcüler, Batuhan Yalçın ve Demet Boci rol alıyor.

Abdülhamit döneminde orta direk bir tiyatronun oyuncusu Hamdi Efendi'nin oyun esnasında tiyatroyu terk etmesi üzerine Şehzade Camisi avlusunda bıçakçılıkla uğraşan Abdürrezzak Efendi'nin sahneye çıkarılışı ve dönemin kaosu içerisinde gelişen gülünç durumların danslı, müzikli hikayesinin anlatıldığı oyun, bugün  cuma 19.30, cumartesi 13.30 ve 19.30'da Van Valiliği  Sanat Çadırı'nda sahnelenecek.

Grimm Kardeşler tarafından yazılan ve Zeynep Mataracı'nın sahneye uyarladığı "Kurbağa Prens" adlı çocuk oyunu da pazar günü 13.30'da küçük izleyicilerle buluşacak.

Edip Kamacı, Özge Arslan, Batuhan Yalçın, Didem Gerçek, Kenan Önsever, Nedim Salman, Özgür Alan'ın rol aldığı oyunun dekor tasarımını Hakan Dündar, giysi tasarımını Ceren Karahan, ışık tasarımını ise İlhan Orhan yapıyor.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  sanat

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Pazar