Van'da öğrenci-polis gerginliği

Van'da öğrenci-polis gerginliği
Van'da öğrenci-polis gerginliği
- Okul bahçesine giren polis araçlarını taşlayan öğrencilere, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edildi

VAN (AA) - Van'da, polis araçlarının okul bahçesine girmesine tepki gösteren öğrencilerle polisler arasında gerginlik çıktı.

Alınan bilgiye göre, dün yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Hacıbekir Mahallesi'ndeki Van Gölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevlendirilen polislere ait aracın camının kırılması olayıyla ilgili çalışma yapan polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarını incelemek üzere okula gitti.

Resmi polis aracının okul bahçesine park ettiğini gören öğrenciler ise polislere tepki gösterdi. Gerginliğin kısa sürede büyümesi üzerine toplanan bir grup öğrenci, polislere taşla saldırdı.

Olayların büyümesini önlemeye çalışan öğretmenlerin çabası sonuçsuz kalırken, polislerin takviye kuvvet istemesi üzerine bölgeye gelen TOMA ve zırhlı araçlar, kalabalığa basınçlı su ve biber gazıyla müdahalede bulundu.

Bazı öğrencilerin okulun çatısına çıkarak polis araçlarını taşladığı olaylarda, çeşitli yerlerinden yaralanan 4 öğrenci ile biber gazından etkilenen bazı öğrenciler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Olaylar nedeniyle camları ve bahçe kapısı kırılan okulda, eğitime ara verildiği öğrenildi.