Van'da öğretmenlere çiçekli karşılama

Van'da öğretmenlere çiçekli karşılama
Van'da öğretmenlere çiçekli karşılama
- Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan 117 öğretmen, havaalanı ve otobüs terminalinde güllerle karşılandı - Artan terör olayları nedeniyle kente gelirken tedirginlik yaşayan öğretmenler, otogarda karşılaştıkları ilgi karşısında duygulu anlar yaşadı

VAN (AA) - Çatak Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçeye yeni atanan öğretmenleri havaalanı ve otobüs terminalinde güllerle karşıladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamalarında tayini Van'a çıkan öğretmenler, kente gelmeye başladı.

Çatak Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ve beraberindeki okul müdürleri, ilçeye atanan öğretmenleri otogar ve havaalanında çiçeklerle karşıladı. 

Kente ilk kez gelen öğretmenler kendilerine gösterilen ilgi karşısında duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.

Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle Van'a gelmeye çekindiğini belirten 22 yaşındaki öğretmen Ayça Aktar, "Düzce'den annem ile geldik. Daha önce doğuya hiç gelmemiştim. Açıkçası bölgede yaşanan olaylar nedeniyle korku içerisindeyim ama otobüs terminalinde karşılaştığım ilgi beni çok duygulandırdı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Gideceğim okulda da aynı güler yüzle karşılanacağıma eminim. Bir an önce öğrencilerimle karşılaşacağım anı bekliyorum" dedi.

Ataması yapılan öğretmenlerin son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle korku ve tedirginlik içinde kente geldiklerini belirten Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, yeni atanan öğretmenlere yardımcı olmak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını anlattı.

Taş, "İlçemize 117 öğretmen ataması yapıldı. Havaalanı ve otobüs terminalinde oluşturduğumuz alanlarda Çatak'a tayin olan öğretmenleri burada tespit ederek ilçemize götürüyor, önceden ayarlanmış ev ve lojmanlara yerleştiriyoruz. Amacımız, öğretmenlere kentimizin ve insanlarımızın güler yüzünü göstermek" dedi.