Van'da okul kantinleri denetlendi

Van'da okul kantinleri denetlendi
Van'da okul kantinleri denetlendi
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın koordine ettiği gıda denetim ekipleri, Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçe...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın koordine ettiği gıda denetim ekipleri, Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçe belediyeleriyle okul kantinlerini denetledi.

İlk olarak Selahattin Eyyubi Lisesi'nde inceleme yapan ekipler, kantindeki tüm gıda ve tüketim malzemelerinin saklanma koşullarını, üretim alanlarını ve son kullanma tarihlerini kontrol etti.

Kantin işletmecilerini uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendiren ekipler, doğal maden suları hariç, enerji yoğunluğu yüksek, besin değeri düşük olan ürünler ile kızartma ve cipslerin satışlarının yapılmaması konusunda işletmecileri uyardı. 

Kantinlerde çiğ et ve ürünlerinin yerine süt, ayran, yoğurt, meyve suyu, taze sıkılmış meyve suyu ve taneyle satışı yapılabilen meyvelerin bulundurulmasını isteyen ekipler, gerekli uyarılara uymayan işletmecilere, bundan sonra gerekli cezai işlemlerin uygulanacağını bildirdi.