Van'da sağlık yatırımları değerlendirildi

Van'da sağlık yatırımları değerlendirildi
Van'da sağlık yatırımları değerlendirildi
VAN (AA) - Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özkan Ünal, "Bir defa terör olduğu sürece hekimler burada haklı...

VAN (AA) - Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özkan Ünal, "Bir defa terör olduğu sürece hekimler burada haklı olarak duramayacaklardır. Aileleri, çocukları ve can güvenlikleri var sonuçta" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği yatırımlar ve kurum yapılanmasıyla ilgili değerlendirme toplantısına katılan Ünal, yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından açıklamada bulundu.

Toplantıda dile getirilen sorunları rapor haline getirerek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na sunacağını belirten Ünal, Van'ın Türkiye'de yaşanılacak en güzel illerden biri olduğunu fakat terör olayları nedeniyle hekimlerin burada kalmak istemediğini söyledi.

Kente atanan hekimlerin kalmasını sağlamak için şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini bildiren Ünal, "Bir defa terör olduğu sürece hekimler haklı olarak burada duramayacaklardır. Aileleri, çocukları ve can güvenlikleri var sonuçta. Terör biterse hekimlerin çoğunun gönüllü olarak kentte kalması mümkündür" ifadelerini kullandı. 

Toplantıya, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Fahri Sevinç, İl Sağlık Müdürü Yakup İmren, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Özcan Öktem ve sağlık personelleri katıldı.