Van'da "suç örgütü" operasyonu

Van'da "suç örgütü" operasyonu
Van'da "suç örgütü" operasyonu
- Yağma, gasp ve silahlı yaralama suçundan gözaltına alınan 10 kişiden 5'i tutuklandı

VAN (AA) - Van'da yağma, gasp ve silahlı yaralama suçundan yakalanan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi Barış Caddesi'ndeki yağma, gasp ve Gövelek Ortanca mahallesindeki silahlı yaralama olaylarına ilişkin eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmatın da bulunduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İl Emniyet Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar neticesinde S.D, R.A, F.K, V.K, V.K, E.İ, T.Y, E.Ç, Z.Ş ve A.K, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'örgüt faaliyetleri çerçevesinde yağma ve kasten yaralama' suçlarından 6 Kasım günü saat 05.00 sıralarında yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alındı. Yapılan aramada, uzun namlulu tüfek, 2 av tüfeği, tabanca, 3 bıçak, pala, 2 şarjör, 6 fişek, 21 av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir."

Şüphelilerin hazırlanan tahkikat evrakıyla Van Cumhuriyet Başsavcılığı'na 9 Kasım'da sevk edildiği vurgulanan açıklamada, "Şüphelilerden F.K, V.K. ve V.K. adli kontrol hükümleri uygulanarak mahkemece serbest bırakıldı. E.İ, T.Y, E.Ç, Z.Ş. ve A.K. ise tutuklanarak ilimiz M Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edilmiştir" denildi.

Diğer 2 şüphelinin de savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.