Van'da taksi durakları düzenlenecek

Van'da taksi durakları düzenlenecek
Van'da taksi durakları düzenlenecek
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), kentte bulunan taksi duraklarının yeniden tasarlanmasına karar verdi. UKOME...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), kentte bulunan taksi duraklarının yeniden tasarlanmasına karar verdi. 

UKOME kasım ayı gündem toplantısı, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Toplantıda, Van Eğitim Araştırma ve Bölge Hastanesinde bulunan durağın modern bir görünüme kavuşturularak cep durağa dönüştürülmesi kararı tartışıldı.

Kentteki taksi duraklarının tek tip ve modern şekilde yapılmasıyla ilgili gündemin de görüşüldüğü toplantıda, iki madde de üyelerin görüşlerini dile getirmesinin ardından teknik çalışmaların yapılması amacıyla alt komisyona sevk edildi.

UKOME toplantısında ayrıca, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın kent sınırlarında bulunan ana arterler ve üzerinde bulunan kavşaklara, ticari amaçlı reklam bezleri ve afişlerinin asılmaması talebi de görüşüldü.

Talepte, kavşak ve ana arterlere asılan bez afişlerin trafiğinin akışını bozduğu, sürücülerin dikkatini kaçırması nedeniyle kazalara davetiye çıkardığı için yasaklanması talep edildi. Kurul üyelerinin tamamının lehte görüş belirttiği talep oy birliğiyle kabul edildi.