Van'da terör operasyonu

Van'da terör operasyonu
Van'da terör operasyonu
- PKK ile irtibatlı oldukları ve terör örgütüne malzeme temin ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 6 zanlıdan 3'ü tutuklandı

VAN (AA) - Van'da, terör örgütü PKK'ya malzeme temin ettikleri ve örgütle irtibatlı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 3'ü tutuklandı. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kış üstlenmesine giren terör örgütü PKK/KCK'ya malzeme temin edildiği ihbarı üzerine Van Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, kent merkezinde durdurulan kamyonette çok sayıda yaşamsal malzemenin ele geçirildiği belirtildi.

Vatandaşların yaptıkları ihbarlarla terörle mücadeleye destek verdikleri bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dağdaki PKK'lılara ihtiyaç malzemeleri götürüldüğünün tespit edilmesi üzerine görevlilerimizce durdurulan araçtaki kontrollerde çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Araçta yakalanan H.A. ile S.T'ye ilave olarak C.A. da gözaltına alınmıştır. Zanlıların sorgularında, söz konusu malzemelerin kış üstlenmesine giren terör örgütü mensuplarına götürüldüğü anlaşılmıştır. Sorguları tamamlanarak adli makamlara sevk edilen zanlılardan C.A. tutuklanmıştır. Ayrıca, ilimizin yakın çevresinde bulunan PKK'nın kırsal kadrosuyla irtibatlı olduğu tespit edilerek yakalanan O.K, Y.S. ve Z.Y. de sorgularının ardından adliyeye sevk edilmiş olup, Y.S. ve Z.Y. tutuklanmıştır."

"Vatandaşlarımızın yaptıkları ihbarlarla kurumumuza ve terörle mücadeleye verdikleri destek, her türlü takdirin üzerindedir" ifadesi kullanılan açıklamada, artarak devam edeceğine inanılan bu destekle terör örgütünün faaliyetlerinin önlenmesine yönelik çalışmaların aralıksız süreceği vurgulandı.