Van'da ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu

Van'da ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu
Van'da ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Hayrat Vakfı işbirliğinde, gençlere yönelik ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Hayrat Vakfı işbirliğinde, gençlere yönelik ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu açıldı.

Van Gençlik Merkezinde, ücretsiz olarak verilen Osmanlıca Türkçesi kursu, gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Van Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, Osmanlıca Türkçesi kursuna bin 170 kişinin başvurduğunu söyledi.

Yoğun ilgiden dolayı kursu 2 grup 4 sınıf şeklinde düzenlediklerini kaydeden Arslan, şöyle konuştu:

"İlgi duyduğum için ben de kursa katıldım. Amaç gençlerimizin kültürünü ve geçmişini daha iyi bilmesi, gelecek adına gelişmelere katkı sağlayacak birikime sahip olmasıdır. Kurslar devam edecek ve yeni kayıtlar almaya başladık. Yeni kurslarımıza 214'ü kadın  253 erkek kursiyer olmak üzere şimdilik 467 kişi başvurdu. Kursumuz 4 kur üzerinden yapılıyor. 1'incisi Osmanlıca kolay metinler. 2'incisi Osmanlıca da Türkçe imlası. 3'üncüsü Osmanlıca da Arapça Farsça metinler. 4'üncüsü ise Osmanlıca da arşiv ve edebi metinler olarak verilecek. Yapılan protokole göre Osmanlıca kursları iki yıl boyunca kursiyerlerini ağırlayacak. Ayrıca Osmanlı Türkçesi kursunu başarı ile tamamlayanlara katılım belgesi verilecek."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  katılım

  ,

  açıklama