Van'da, YPG'li cenazesinde gerginlik

Van'da, YPG'li cenazesinde gerginlik
Van'da, YPG'li cenazesinde gerginlik
- Suriye'deki çatışmada öldürülen YPG'li Mahmut Zengin'in cenazesi, toprağa verilmek üzere Van'a getirildi - Özalp ilçesinde toprağa verilen cenazenin ilçe merkezinden geçişi sırasında izinsiz gösteri yapan bir grup, AK Parti İlçe Başkanlığı ile bazı kurumlara molotofkokteyli ve taşlarla saldırdı

VAN (AA) - Suriye 'deki çatışmada öldürülen YPG'li Mahmut Zengin'in cenazesi, toprağa verilmek üzere Van'a getirildi.

Suriye'deki YPG güçleri ile terör örgütü IŞİD mensupları arasında çıkan çatışmada, YPG'li Mahmut Zengin hayatını kaybetti. Zengin'in cenazesi, yakınları ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üyeleri tarafından alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Van'a getirildi.

Van'dan karayoluyla Özalp ilçesine götürülen cenazenin ilçe merkezinden geçişi sırasında izinsiz gösteri yapan bir grup, bazı kurumlara taşlarla saldırdı.

DBP'li bazı belediye başkanları ve yöneticilerin sağduyusuyla dağılan kalabalık, bu kez AK Parti İlçe Başkanlığı binasına doğru yürüyüşe geçti.

İlçe başkanlığına taş ve molotofkokteyli ile saldıran terör örgütü yandaşları, çevrede  güvenlik önlemi alan polis araçlarına da molotofkokteyli attı. Binada çıkan yangın, çevredekilerin yardımıyla büyümeden kontrol altına alınırken, Zengin'in cenazesi Altınboğa köyünde toprağa verildi.