Van'daki başıboş köpek saldırısı

Van'daki başıboş köpek saldırısı
Van'daki başıboş köpek saldırısı
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, saldırının yaşandığı dört mahalledeki köpekleri aşıladı

VAN (AA) - Van'da kuduz olduğundan şüphelenilen köpeğin 55 kişiyi ısırdığı saldırı sonrası, mahallelerdeki köpeklere aşı yapıldı.

Alınan bilgiye göre, dün 55 kişinin yaralanmasına neden olan köpek saldırısının ardından İpekyolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı 3 ekip tarafından çalışma başlatıldı.

Ekipler, yürütülen çalışmalar kapsamında saldırının gerçekleştiği Bostaniçi Esenler, Yenimahalle ile Şerefiye mahallelerindeki köpekleri tek tek aşıladı.

Veteriner hekim Yasin Özmen, yaptığı açıklamada, mahallelerdeki başıboş köpeklerin belediye ekiplerince toplatıldığını, vatandaşlara ait köpeklerin ise aşılandığını belirterek, şimdiye kadar yürütülen çalışmalarda 20 köpeğin aşılandığını söyledi.

Kuduz şüphesiyle itlaf edilen 7 köpekten alınan örneklerin de Elazığ'a gönderildiğini vurgulayan Özmen, bundan sonrası için laboratuvardan gelecek sonuca göre hareket edeceklerini bildirdi.

Mahalle halkı ise 55 kişinin yaralanmasına neden olan köpeğin kuduz olma ihtimaline karşın bahçelerinde besledikleri köpekleri aşılattıklarını dile getirdi.

Van'da dün kuduz olduğundan şüphelenilen köpeğin saldırısına uğrayan çoğunluğu çocuk 55 kişi hastanelere başvurmuş, aşılarının ardından taburcu edilmişti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  saldırı