Van'daki cinayet

Van'daki cinayet
Van'daki cinayet
- Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Muhammet Latif Şener, toprağa verildi

VAN (AA) - Van'da, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Muhammed Latif Şener, toprağa verildi.

Tuşba ilçesi İskele Caddesi'nde yürüdüğü sırada kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce uğradığı silahlı saldırıda ölen Şener'in cenazesi, ailesi tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi morgundan alındı.

Şener'in cenazesi, yerleşke içerisindeki camide kılınan cenaze namazının ardından İskele Mezarlığında toprağa verildi.

Defin işleminin ardından Yalı Mahallesindeki Taziye Evinde gazetecilere açıklama yapan Şener'in oğlu Müslüm Şener, babasının çarşı merkezinde yaklaşık 20 yıldır esnaflık yaptığını ve bugüne kadar kimseyle bir husumet yaşamadığını belirtti.

Babasının toplumda da sevilen bir insan olduğunu anlatan Şener, "Babam, zulme boyun eğmediği ve bazı insanların yanlışlarını yüzlerine söylediği için bazı kesimlerin hoşuna gitmezdi. Onu eleştirenler olmuştu hatta birkaç defa çalıştığı yere giden bazı şahısların tehditvari konuşmalar yaptığını biliyoruz" diye konuştu.

Şener, polisin kendilerine verdiği bilgiye göre, olayda kullanılan silaha susturucu takılmış olabileceğini dile getirerek, "Mazlumlardan yana olan babamın şehrin göbeğinde zalimler tarafından basit bir şekilde öldürülmesini aklım almıyor. Bunu yapan canileri, eşkıyaları kınıyorum. Babamı tehdit edenlerin dışında herhangi bir düşmanı yoktu"  ifadesini kullandı.

- "Faili belli, kasıtlı bir cinayet söz konusu" 

Şener ailesine taziye ziyaretinde bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Van İl Başkanı Rasim Sayğın ise Şener'in partilerine üyeliğinin bulunmadığını söyledi.

Öldürülen Şener'le aynı davaya inandıkları için bir gönül bağlarının olduğunu belirten Sayğın, "Çünkü ensesinden vurularak şehit ediliyor. PKK 'lı çetelerce daha önce defalarca tehdit edilmiş. Dolayısıyla şuanda faili belli, kasıtlı bir suç , bir cinayet söz konusu" dedi.