Van'daki elektrik kesintileri

Van'daki elektrik kesintileri
Van'daki elektrik kesintileri
VAN (AA) - Van'da bir grup esnaf, yaşanan elektrik kesintileri üzerine Vangölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ) İl Müdürü Murat Taş'ı ziyaret...

VAN (AA) - Van'da bir grup esnaf , yaşanan elektrik kesintileri üzerine Vangölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ) İl Müdürü Murat Taş'ı ziyaret etti.

Son dönemlerde kentte yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili VEDAŞ'a giden bir grup esnaf, yetkililerle arıza nedenleri ve yapılan çalışmalar hakkında görüştü.

İl Müdürü Murat Taş, ağırladığı esnaf temsilcine, arızanın yer altı kablosunun aşırı yüklenmesi nedeniyle meydana geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

"İl müdürlüğümüze bağlı ekipler söz konusu arızayı gidermek için yetersiz olan trafo postasının hemen yanına 400 kilovatlık yeni bir trafo tesis etmiş, yanan kabloların yerine çok daha yüksek kapasitede kablo montajı yapmış ve fazla yük çeken dükkanların hattını değiştirmiştir. Bu çalışmalarda esnaf mağduriyetini önlemek adına gece mesaisi yapılmış, sıfırın altında 12 derecelerde çalışılmıştır. Umuyoruz ki benzer arızalar tekrarlanmayacaktır. Ayrıca esnaf temsilcilerimizin yaptığı bu nezaket ziyaretinden ötürü memnun olduğumu da ifade etmek isterim."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Gece

  ,

  elektrik

  ,

  esnaf