Van'daki jandarma karakoluna bombalı saldırı

Van'daki jandarma karakoluna bombalı saldırı
Van'daki jandarma karakoluna bombalı saldırı
- Saldırıda parça tesirli patlayıcı kullanıldığı ortaya çıktı

VAN (AA) - Gevaş ilçesindeki Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığına terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda parça tesirli patlayıcı kullanıldığı belirlendi.

Van Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün 21.30 sıralarında Van-Bitlis karayolu üzerindeki Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığının sorumluluk sahasında bulunan Balaban yol kontrol noktasının yakınında parça tesirli patlayıcı yüklü aracın infilak ettirildiği anımsatıldı.

Patlamanın etkisiyle kontrol noktası ve çevresindeki 2 askeri personelin yanı sıra yoldan geçmekte olan 4 vatandaşın hafif şekilde yaralandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yaralıların tedavileri Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam etmektedir. Patlamada çevrede bulunan ev ve yerlerinde büyük çaplı hasar meydana gelmiştir. Olayla ilgili çalışmalar ve tahkikat devam etmektedir."

Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığına dün terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 asker ve 4 kişi yaralanmıştı.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Van

  ,

  Asker

  ,

  bomba

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,