Van'daki terör saldırıları

Van'daki terör saldırıları
Van'daki terör saldırıları
Van Valiliği, Erçiş ve Çatak ilçelerinde güvenlik güçlerine saldırı düzenleyen, yolu trafiğe kapatarak araçları yakan teröristlerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi

VAN (AA) - Van Valiliği, terör örgütü PKK mensuplarının Erciş ve Çatak ilçelerinde düzenlediği saldırılarla ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamada, Erciş'te dün gece  saat 21.00 sıralarında 8-10 kişilik bölücü terör örgütü mensubunun, Erciş-Adilcevaz karayolunu trafiğe kapatarak 1 tır, 1 kamyon ve 1 tankeri yaktığı belirtildi.

Olayın haber alınmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve askeri birliklerin kontrollü şekilde bölgeye sevk edildiğinin kaydedildiği açıklamada, "Olay yerine giden güvenlik güçlerini gören teröristler olay yerinden kaçarken, kapanan yol trafiğe açılmıştır" ifadesine ver verildi.

Çatak ilçesinde ise sabah saatlerinde, Büyükağaç Jandarma Karakoluna bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği kaydedildi.

Açıklamada, "Saldırıya karakolda bulunan askerler tarafından karşılık verilmesi üzerine karşı ateş kesilmiştir. Söz konusu olaylarda her hangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. Saldırıları gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için çalışmalar sürdürülmektedir" ifadesi kullanıldı.