Van'daki terör saldırısı

Van'daki terör saldırısı
Van'daki terör saldırısı
- Eski Başbakan Yardımcısı Atalay: "Teröristlerin önde gelenlerinden iki kişi burada takip ediliyor, yakalanma ortamında silahlı biri ateş ediyor. Onlardan biri ölü, biri de yaralı ele geçiriliyor ama bir şehidimiz var, en büyük üzüntümüz o"

VAN (AA) - Eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay , Van'da yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Teröristlerin önde gelenlerinden iki kişi burada takip ediliyor, yakalanma ortamında silahlı biri ateş ediyor. Onlardan biri ölü, biri de yaralı olarak ele geçiriliyor ama bir şehidimiz var, en büyük üzüntümüz o" dedi.

Atalay, terör örgütü mensuplarının merkez İpekyolu ilçesinde polis ekiplerine düzenlediği silahlı saldırının ardından Vali İbrahim Taşyapan'ı makamında ziyaret etti.

Beşir Atalay, burada yaptığı açıklamada, Taşyapan'a "başsağlığı" dilemeye, "geçmiş olsun" demeye geldiğini söyledi. 

Olayın çok üzücü olduğunu belirten Atalay, şöyle devam etti:

"Teröristlerin önde gelenlerinden iki kişi burada takip ediliyor, yakalanma ortamında silahlı biri ateş ediyor. Onlardan biri ölü, biri de yaralı olarak ele geçiriliyor ama bir şehidimiz var, en büyük üzüntümüz o.  Emniyet müdürümüz ve arkadaşlara başsağlığı dilemeye gidiyorum. Şu anda söyleyecek bir şey yok."

Saldırıda öldürülen teröristin bilinen ve aranan birisi olduğunu kaydeden Beşir Atalay, olayın, söz konusu teröristlerin yakalanması sırasında yaşandığını aktardı. 

Şehit polis memurunu düzenlenecek törenin ardından memleketi Niğde'ye uğurlayacaklarını sözlerine ekleyen Atalay, "Böyle zamanlarda acımızdan ve üzüntümüzden başka ifade edebileceğimiz bir şey yok" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  şehit

  ,

  Beşir Atalay

  ,

  emniyet