Van'daki terör saldırısı

Van'daki terör saldırısı
Van'daki terör saldırısı
- Vali Taşyapan: "Saldırıda bir polis memurumuz şehit oldu. Çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü, bir terörist yaralı olarak ele geçirildi. Olayda iki vatandaşımız da yaralandı ve hastanede tedavi altındalar"

VAN (AA) - Van Valisi İbrahim Taşyapan, kentte meydana gelen terör saldırısına ilişkin, "Saldırıda bir polis memurumuz şehit oldu. Çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü, bir terörist yaralı olarak ele geçirildi. Olayda iki vatandaşımız da yaralandı ve hastanede tedavi altındalar" dedi.

Vali Taşyapan, yaptığı açıklamada, İpekyolu ilçesinde kentin ana arterlerinden birinde güvenlik güçlerine yönelik saldırı  gerçekleştirildiğini belirtti.

"Güvenlik kuvvetlerimizin takip ettiği iki terör örgütü mensubunun, gözaltına alınacaklarını fark ederek güvenlik kuvvetlerimize açtıkları ateş sonucu bir polis memurumuz şehit oldu" diyen Vali Taşyapan, "Çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü, bir terörist yaralı olarak ele geçirildi. Çatışma sırasında iki vatandaşımız da yaralandı ve hastanede tedavi altındalar. Bu olay ilimizin ana arterlerinden birinde meydana geldi. Bir şehidimizin olması nedeniyle acımız büyük. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  şehit

  ,

  saldırı

  ,

  güvenlik