Van'daki Türk Telekom binası güçlendirilecek

Van'daki Türk Telekom binası güçlendirilecek
Van'daki Türk Telekom binası güçlendirilecek
VAN (AA) - Türk Telekom İl Müdürlüğünün, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de yaşanan depremlerden zarar gören Sanat Sokağı'ndaki santral binasında,...

VAN (AA) - Türk Telekom İl Müdürlüğünün, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de yaşanan depremlerden zarar gören Sanat Sokağı'ndaki santral binasında, güçlendirme yapılacağı bildirildi.

Türk Telekom İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, depremler sonrasında kentteki diğer yapılarda olduğu kurumlarına ait santral binalarının da etkilendiği anımsatıldı.

Afet ve Acil Durum (AFAD) ve Çevre Şehircilik kurumları tarafından yapılan tetkiklerde binaya "az hasarlı" raporu verildiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Bu raporla yetinmeyerek Genel Müdürlüğümüzden gelen heyetler tarafından yerinde incelemeler yapılmış ve alanında uzman inşaat şirketlerine yetki verilerek deprem performans analizleri yaptırılmıştır. İncelemelerde, bina ile ilgili veriler göz önünde bulundurularak güçlendirme yapılmasına karar verilmiştir. Bahse konu bina merkez santral binası olup, başta ilimiz olmak üzere birçok il ve yurt dışına iletişimi sağlayan çok kritik bir binadır. Binada bulunan sistemler ciddi, sabırlı ve titiz çalışmalardan sonra başka binalara aktarılarak bina güçlendirmeye hazır hale getirilmiştir. Binada güçlendirme, bakım ve onarım proje çalışmalarına başlanmıştır. Program dahilinde en kısa sürede binanın güçlendirme ve yenileme işlerinin bitirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca binada gerekli can ve mal güvenliği tedbirleri alınmış olup, bunlar sürekli gözden geçirilmektedir."


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Türk Telekom

  ,

  Van

  ,

  sanat

  ,

  çevre

  ,

  Proje

  ,

  İnşaat

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  BİNA