Van'ın "altın eldivenleri" madalyayla döndü

Van'ın "altın eldivenleri" madalyayla döndü
Van'ın "altın eldivenleri" madalyayla döndü
- Van'da Sporla Tanış Projesi sayesinde spora kazandırılan "altın eldivenler", Artvin ve Trabzon'da düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Türkiye şampiyonalarından 4 madalyayla döndü

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sporla Tanış Projesi sayesinde Van Boks Takımı'na kazandırılan boksörler, elde ettikleri başarıyla göz dolduruyor.

Türkiye Boks Federasyonu tarafından Artvin ve Trabzon'da düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Türkiye şampiyonalarına katılan Vanlı " altın eldivenler", şampiyonalarda bir altın, 3 bronz madalya kazanarak başarılarına yenilerini ekledi. 

Boks takımıyla birlikte Artvin'de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na katılan milli boksör Azad Demirhan, tüm rakiplerini eleyerek üçüncü kez Türkiye şampiyonu oldu. 

Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için küçük yaşta hem okumak hem de çalışmak zorunda kalan 13 yaşındaki Demirhan, elde ettiği başarıyla 2016 Yaz Olimpiyatları'nda milli takım adına ter dökecek.

Demirhan ile aynı takımda mücadele eden Ferdi ve Barış Ürgün Artvin'deki şampiyonada, Mehmet Reşit Dargın da Trabzon'da düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü olmayı başardı.

Elde ettikleri başarılarla Van'ı boksta marka haline getirdiklerini belirten antrenör Ayhan Öz, "Trabzon ve Artvin'de büyük başarılara imza atan ve ilimize 4 madalyayla dönmemizi sağlayan sporcularımı kutluyorum. Artvin'de Türkiye şampiyonu olan sporcumuz Azad Demirhan, 2016 Yaz Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek kadroya davet edildi. Bu başarılar bizi gururlandırıyor. Maddi sıkıntılar yaşayan sporcularımıza hayırsever adamlarının sponsor olarak destek vermesini istiyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  Artvin

  ,

  TRABZON

  ,

  spor

  ,

  Sponsor

  ,

  ,

  madalya