Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı

Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı
Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı
VAN (AA) - Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenlerle kutlandı.Valilik önünde düzenlenen tören, Vali İbrahim Taşyapan, Jandarma...

VAN (AA) - Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Valilik önünde düzenlenen tören, Vali İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nizamettin Yılmaz'ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

Tören alanında ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri, töreni izlemeye gelen vatandaşları, oluşturulan kontrol noktalarında üst aramasından geçirdikten sonra alana aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı askeri bandosu eşliğinde halk yürüyüşü yapıldı.

Cumhuriyet Caddesi'nde başlayan ve Beşyol Meydanı'nda son bulan yürüyüşü izleyen turistler de bol bol fotoğraf çekip görüntü aldı. Daha sonra valilik bahçesinde bir araya gelen vatandaşlar, davul zurna eşliğinde halaylar çekti. Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı askeri bandosu tarafından valilik bahçesinde verilen konserle devam eden etkinlikler, "Tarihte Van" konulu resim sergisinin açılmasıyla son buldu.

Bu arada, akşam saatlerinde yapılması planlanan Van Türküleri Konseri'nin, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısı nedeniyle iptal edildiği belirtildi.