Van'ın eğitim sorunları, toplantıda ele alındı

Van'ın eğitim sorunları, toplantıda ele alındı
Van'ın eğitim sorunları, toplantıda ele alındı
VAN (AA) - Van'ın eğitim sorunları, düzenlenen toplantıyla ele alındı.Şişli Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü...

VAN (AA) - Van'ın eğitim sorunları, düzenlenen toplantıyla ele alındı.

Şişli Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van'da eğitim çıtasının yükseltilmesi için bütün sorunların çözümüne yönelik aktif adımların atılmasının fayda sağlayacağını belirtti.

Özellikle ilçe müdürlerinin aktif rol üstlenmesi gerektiğini ifade eden Kırekin, toplantıda, atama, kayıt, pansiyon, taşımalı eğitim, okul kantinleri, projeler, taşımalıda mağdur olan çocuklar, planlar, öğretmenevlerinin denetimi, nakiller, kayıt yapamayan öğrenciler, lise derslik sayısı, fazla ihtiyaç olan ilçelerde şube ilave edilmesi, okullar arası geçişler gibi konularda fikir alışverişinde bulunulduğunu ve kararlar alındığını söyledi.

"Bütün ilçe müdürlerimizin bu konularda görüşleri dikkate alındı. Toplantımız gayet verimli bir şekilde geçti" diyen Kırekin, şu ifadelerde bulundu:

"Bundan sonra her şube müdürümüz kendi alanı ile ilgili ayda bir defa ilçelerdeki şube müdürleri ile toplantı yapacak ve bütün verileri sisteme işleyecekler. Biz de bütün bu verileri aylık takip edeceğiz. Aynı zaman yetiştirme takviye ve destek kurslarından bütün öğrencilerimizin yararlanması için bir planlama yapıldı. Bununla ilgili denetim grupları oluşturuldu. Eğitim öğretimin kalitesinin artırılması için özellikle her ay deneme sınavı yapılmasına karar verildi. Bunu ilçe kaymakamları, ilçedeki sivil toplum örgütleri ve benzeri paydaşların bu konuya destek vermeleri için bu konudaki görüşleri alınacak."

Toplantıya, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve 13 ilçenin milli eğitim müdürleri katıldı.