Vanlı atletler sponsor arayışında

Vanlı atletler sponsor arayışında
Vanlı atletler sponsor arayışında
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü'ne bağlı atletizm takımı, iş adamlarından kendilerine sponsor olmalarını istedi.Şu ana...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü'ne bağlı atletizm takımı, iş adamlarından kendilerine sponsor olmalarını istedi.

Şu ana kadar atletizmde bir çok başarı elde eden VGSİM Spor Kulübü sporcuları, duyarlı iş adamlarından kendilerini desteklemelerini talep etti. 

Şimdiye kadar çeşitli müsabakalarda dereceler yaptığını söyleyen milli sporcu Suat Karabulak, 2010'da atletizm sporuna başladığını, 2011'de de milli takıma girdiğini hatırlattı.

Yıldızlar Dünya Şampiyonası Slovenya ayağında dünya 6.'sı olduğunu anımsatan Karabulak, "Ardından 2012'de Bulgaristan'da Balkan Şampiyonu oldum. 2013 Dünya Şampiyonası İtalya'da takım halinde dünya 2.'si olduk. 2014 Fransa'da 23 yaş altı Akdeniz Şampiyonası'nda 2. oldum. 2020 olimpiyat adayıyım. Destek olunması halinde ben ve takım arkadaşlarım Balkan, Avrupa ardından dünya şampiyonalarında boy göstereceğimize inanıyoruz" dedi.

Sporculardan Salih Aytekin, Memet Karabulak, Mazlum Ünver, Kenan Sönmez ve Davut Karabulak'ın da Türkiye 'de ciddi dereceler elde ettiğini belirten Karabulak, haziran ayında Artvin'de gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerine yoğun bir antrenman programıyla hazırlandıklarını ifade etti.

Karabulak, başarılarının devamı için sponsor ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayarak, Van'da duyarlı pek çok iş adamı olduğunu ve bunların kendilerine destek olacağına inandığını söyledi.