Vanlı koruyucu ailelere sertifika

Vanlı koruyucu ailelere sertifika
Vanlı koruyucu ailelere sertifika
VAN (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce, "Koruyucu Aile Hizmeti" kapsamında kentteki koruyucu ailelere sertifika verildi.İlde bulunan 8...

VAN (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce, "Koruyucu Aile Hizmeti" kapsamında kentteki koruyucu ailelere sertifika verildi.

İlde bulunan 8 koruyucu aileye yönelik eğitim programını düzenleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, eğitimi tamamlayan ailelere sertifika verdi.

İl müdürlüğü Konferans Salonun'da düzenlenen sertifika dağıtım törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, koruyucu aile olmanın önemli bir toplumsal görev olduğunu söyledi.

Ailelere 6 hafta boyunca çeşitli alanlarda eğitimler verildiğini ve bu eğitimlerle önemli kazanımlar elde ettiklerine inandığını bildiren Koç, "Kentte 8 koruyucu aile bulunmakta. Yaptıkları gerçekten çok önemli. Kurum olarak her zaman yanlarında olacağız. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Koç, birinci kademe eğitimini tamamlayan ailelere sertifikalarını verdi.

Programa, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cahit Eldemir, ailelere eğitim veren Sosyal Çalışmacı Sibel Uce ve davetliler katıldı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Aile

  ,

  Konferans

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  kurum