Vanlı sporcu Türkiye'yi temsil edecek

Vanlı sporcu Türkiye'yi temsil edecek
Vanlı sporcu Türkiye'yi temsil edecek
VAN (AA) - Vanlı kayakçı Ömer Ayçiçek, İsveç'te düzenlenecek Dünya Büyükler Kayak Şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek.Kayak Federasyonunca 10-12...

VAN (AA) - Vanlı kayakçı Ömer Ayçiçek, İsveç 'te düzenlenecek  Dünya Büyükler Kayak Şampiyonasında Türkiye 'yi temsil edecek.

Kayak Federasyonunca 10-12 Şubat 2015 tarihlerinde Bolu Gerede'de yapılan Balkan Kupasında beşinci olan Ayçiçek, yurtiçi ve yurtdışında yapılan yarışmalarda kazandığı başarılarından dolayı 18-24 Şubat 2015 tarihlerinde İsveç'te yapılacak Dünya Büyükler Kayak Şampiyonası'nda ülkeyi temsil edecek iki milli kayakçıdan biri oldu. 

Ayçiçek, yaptığı açıklamada, Türkiye'yi Vanlı bir sporcu olarak temsil etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Yarışmada en güzel başarılara imza atmayı hedeflediğini belirten Ayçiçek, "Farklı ülkelerden gelerek yarışmaya katılacak bütün sporcu ve antrenörlere, ülkemizin ve ilimizin adını duyuracağımıza inanıyorum. Bu başarılara imza atmamda en büyük destekçim olan antrenörüm Halis Korkmaz'a ve bize verdiği destekten dolayı da İl Müdürü Nevzat İnanç'a teşekkür ediyorum" dedi.

Bir antrenörün yaşaması gereken en güzel mutluluktan birini yaşadığını ifade eden Milli Kayak Antrenörü Halis Korkmaz ise İsveç'te yapılacak şampiyonaya katılacak 2 sporcudan birinin Vanlı olması kendilerini gururlandırdığını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  İsveç

  ,

  Türkiye

  ,

  Kayak

  ,

  İnanç

  ,

  2015