VEDAŞ yetkilileri muhtarlarla bir araya geldi

VEDAŞ yetkilileri muhtarlarla bir araya geldi
VEDAŞ yetkilileri muhtarlarla bir araya geldi
VAN (AA) - Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Müdürü Murat Taş, Başkale ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.Başkale Milli...

VAN (AA) - Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Müdürü Murat Taş, Başkale ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başkale Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan VEDAŞ Müdürü Taş, aydınlatma konusunda ilçe ve mahallerde çok ciddi bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

Yeni aydınlatma tesisinin kurulmasıyla ilgili olarak çağrı merkezi kurulması konusunda genel merkez tarafından çalışmalar sürdürüldüğünü aktaran Taş, havaların düzelmesiyle ekiplerin, hatların bakımı, arızalar ve voltaj düşüklüğü gibi konularda tüm il, ilçe ve köylerde çalışmalarını hızlandıracağını söyledi.

Elektrik dağıtımının ciddi maliyetleri olan bir hizmet olduğunun altını çizen Taş, şöyle konuştu:

"Ancak kaçak elektrik kullanımı ve vatandaşların faturalarını düzenli ödememesi nedeniyle şirketimiz aldığı enerjinin bedelini ödemekte güçlük çekmektedir. Mali tablodaki bu olumsuzluk maalesef yatırım projelerimizi hayata geçirmemizi de yavaşlatmaktadır. Son olarak sorumlu olduğunuz mahallelerde halkımızı kaçak elektrik ve fatura ödeme alışkanlığı konularında bilgilendirmenizi istirham ediyorum. El birliği ile bu sorunları aşacağımıza ve bölgemize yakışan hizmeti halkımıza kavuşturacağımıza olan inancım tamdır."

Mahallelerin sorunlarını anlatan muhtarlar ise sorunların çözümü noktasında bu gibi toplantıların olumlu sonuçlar çıkaracağını kaydetti.