Yaptırdığı okulu ve öğrencileri unutmadı

Yaptırdığı okulu ve öğrencileri unutmadı
Yaptırdığı okulu ve öğrencileri unutmadı
VAN (AA) - Depremden sonra Van'a okul yaptıran hayırsever iş adamı, okula her yıl yaptığı giyim ve kırtasiye yardımını bu yıl da sürdürdü.23 Ekim, 9...

VAN (AA) - Depremden sonra Van'a  okul yaptıran hayırsever adamı, okula her yıl yaptığı giyim ve kırtasiye yardımını bu yıl da sürdürdü.

23 Ekim, 9 Kasım 2011 depremlerinden sonra merkeze bağlı Adıgüzel Mahallesi'ne annesi Nadide İnan adına okul yaptıran hayırsever iş adamı Cengiz Oğuzhan, okulu yaptırdıktan sonra her yıl ihtiyacı olan öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımında bulunuyor.

Oğuzhan'ın bu yıl da gönderdiği yardımları, şirket finans direktörü Nilüfer Keseroğlu ile insan kaynakları müdürü Eda Konukçu dağıttı.

Yardımlarla ilgili açıklama yapan Keseroğlu, depremler sonrası kentin yaralarını sarmak amacıyla Adıgüzel köyünde bir ilkokul ve lojman yaptırma kararı aldıklarını hatırlattı.

Okulu yaptırdıktan sonra okuldaki öğrencilerin ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri ve giyecekleri dağıtmaya çalıştıklarını aktaran Keseroğlu, "Ayrıca iki senedir çocuklarımız için resim yarışması düzenliyoruz. Yarışmada her sınıfın birinci, ikinci ve üçüncülerine ayrıca hediyeler dağıtıyoruz. Böylelikle hem çocuklarımızı teşvik ediyor hem de dereceye giren resimleri sene başında takvim ve ajandalarımızda sergiliyoruz. Bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Keseroğlu, öğrencilere desteklerinin devam edeceğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Nilüfer

  ,

  Resim

  ,

  Okul

  ,

  takvim

  ,

  ,

  şirket

  ,

  açıklama

  ,

  ilkokul