Yeni yıla doğru

Yeni yıla doğru
Yeni yıla doğru
- Van Valisi Doğan, mesaj yayımladı

VAN (AA) - Vali Aydın Nezih Doğan, yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Doğan, mesajında, tatlı, acı anıları, sevinçleri, sürprizleri, hayal kırıklıkları ve başarıları ile dopdolu bir yılı daha geride bırakıldığını anımsattı.

İnsanın yeni yılla, yeni umutlara yelken açmaya başladığını ve kendisini farklı bir atmosferin kucaklayıcı ikliminde bulduğunu belirten Doğan, 2015'in hem insanlar hem de dünya  için yeni bir başlangıç olduğunu, geçmişe dair yapılan muhasebenin "gelecek" idrakinden yoksun bırakılmaması gerektiğini aktardı.

Doğan, mesajında şunlara yer verdi:

"Bu çerçevede geride bıraktığımız bir yılın hatırlanması ve buradan çıkardığımız değerlendirmelerle önümüzdeki döneme, 2015 yılına, daha gerçekçi bir perspektiften bakma imkanı bulacağımızı düşünüyorum. Şüphesiz geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor. Geride bıraktığımız yıla baktığımızda, kardeşliğin önemini daha iyi anladığımızı görüyor, huzur ve barışın nasıl bir esenlik kaynağı olduğunu birlikte müşahede ediyoruz. Doğrusu bu tabloyla geleceğe daha umutla bakıyor, bizi daha parlak bir geleceğin beklediğine yürekten inanıyoruz. Elbette bu ortam daha da iyileşecek. Ne var ki, bunu sağlamak konusunda, karşılıklı daha çok gayrete ihtiyaç duyduğumuz ortadadır. Bununla beraber çalışmak ve daha çok üretmek bizi aydınlık geleceğe taşıyacak en önemli araçtır. Bu duygu ve azimle, 2015 yılının milletimiz, ilimiz, ülkemiz ve bütün insanlık için sağlık, mutluluk, barış ve huzur dolu olması temennisiyle, Vanlı hemşehrilerimizin, çalışma arkadaşlarımın ve basın mensuplarının yeni yılını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  Aydın

  ,

  dolu

  ,

  2015