Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi

Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
- Van-Hakkari Tabip Odası Başkanı Koç: "Acımız derin ve tarif edilemez boyutlardadır"

VAN (AA) - Van-Hakkari Tabip Odası, doktor Abdullah Biroğul'un  Diyarbakır 'daki terörist saldırıda yaşamını yitirmesini ilişkin, "Acımız derin ve tarif edilemez boyutlardadır" dedi. 

Van-Hakkari Tabip Odası, Van-Hakkari-Bitlis Eczacı Odası ve SES Van Şubesi üyeleri, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde, Biroğul'un öldürülmesini kınadı.

Odalar adına açıklamayı okuyan Van-Hakkari Tabip Odası Başkanı Opr. Dr. Ahmet Koç, yaşanan bu elim ve talihsiz olayların sağlık çalışanlarında büyük umutsuzluk, mutsuzluk ve geleceğe olan güvende ciddi sarsılmalara yol açtığını belirtti.

Koç, şunları ifade etti:

"Biz sağlık çalışanları, hastanelerde, eczanelerde alışık olduğumuz basit adi şiddet olaylarının daha korkunç örneklerini her gün daha dramatik ve daha sistematik bir şekilde yaşamaya başladık. Son bir hafta içerisinde sağlık memuru Eyüp Ergen, Eczacı Yunus Koçak ve en son Doktor Abdullah Biroğul, ortaya çıkan anlamsız ve kirli savaşın kurbanı oldular. Acımız derin ve tarif edilemez boyutlardadır. Tüm sevdiklerine ve tüm sağlık çalışanlarına sabırlar diliyoruz. Bu savaşın hiçbir tarafı olmayan biz sağlık çalışanları, bugüne kadar, temel görevlerimiz olan insanı yaşatmak, sağlık hizmeti sunmak,  insanlara yardım eli uzatmak ve hayat kurtarmak dışında bir şey yapmadık ve bundan sonra da yapmayacağız."

Savaşın kazananının olmadığını, kaybedenlerin ise her zaman masumlar olduğunu ifade eden Koç, "Biz sağlık çalışanları olarak daha fazla insanımızın canının yanmadan bu saldırıların bir an önce son bulmasını istiyoruz. Ve bizler, sağlıkçılar olarak ölüme karşı yaşamı, savaşa karşı barışı her koşul ve zamanda savunmaya devam edeceğiz" dedi.