YYÜ'de "Disiplinler Bağlamında Barış" paneli

YYÜ'de "Disiplinler Bağlamında Barış" paneli
YYÜ'de "Disiplinler Bağlamında Barış" paneli
VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından "Disiplinler Bağlamında Barış" konulu panel düzenlendi.Nihat Bayşu...

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından "Disiplinler Bağlamında Barış" konulu panel düzenlendi.

Nihat Bayşu Konferans Salonu'nda yapılan panele, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

Panelin açılışında konuşan Battal, çok güzel bir konunun tartışılacağı panele ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Battal, düzenledikleri etkinliklerle ilgili duyuruları yapmalarına rağmen öğretim görevlisi ve öğrencilerin panele ilgili göstermemesinin kendilerini üzdüğünü aktardı. 

Battal, " Ortadoğu 'da yaşananları görüyoruz. Vurulan da vuran da Müslüman ve silahlar başkasına ait. Bunu iyi görmek lazım. Allah'ın yarattığı her şeye bir tepkisellik kabiliyeti verilmiştir. Ne zaman bir şeyin tepkiselliğini yok ederseniz o şeyi de yok etmiş olursunuz. Dolayısıyla bizim de tepkiselliğimiz yok etmişler. İç barışımızı, toplumsal, ülke ve dünya barışımızı tesis etmemiz gerekiyor" dedi. 

Panele katılan Özgökçe de, barışın önemine vurgu yaparak, insanların öncelikle kendi iç barışını sağlaması gerektiğini, bunun sağlanması durumunda çözülemeyecek sorunun bulunmadığına dikkat çekti. 

Açılış konuşmalarının ardından panel oturumuna geçildi.