YYÜ'de rektörlük seçimi

YYÜ'de rektörlük seçimi
YYÜ'de rektörlük seçimi
- YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ın da aralarında bulunduğu 6 adayın yarıştığı seçimlerde, 558 öğretim üyesinin oy kullanması bekleniyor

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) rektörlük seçimleri başladı.

Cengiz Andiç Kültür Merkezinde yapılan ve aralarında YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ın da bulunduğu 6 adayın yarıştığı seçim öncesinde üç kişiden oluşan bir kurul belirlendi.

Prof. Dr. Battal, yaptığı açıklamada, adayların 4 aydan bu yana seçim kampanyası yürüttüğünü anımsatarak, tüm adayların birbirini kırmadan çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Kampanyanın seviyeli ve demokratik şekilde yürütüldüğünü vurgulayan Battal, kurulduğu tarihten itibaren çok sayıda seçime tanıklık eden üniversitede, kendisinin de 6. seçim sürecini yaşadığını ifade etti.

Battal, her geçen yıl daha fazla güçlenen üniversitede seçimlerini daha seviyeli şekilde yürütüldüğünü bildirerek, "Bu üniversitemizin ve sizlerin başarısıdır. Her nasıl olursa olsun bu seçimler bize çok şey kazandırıyor. Bu seçimin sonunda da üniversitemiz kazanmış olacak" dedi.

Battal, konuşmasının ardından diğer adaylar Prof. Dr. Ramazan Şekeroğlu, Prof. Dr. Avni Öztürk, Prof. Dr. Nasip Demirkuş, Prof. Dr. Güler Ünal ve Prof. Dr. Tunay Bilgin ile oyunu kullandı.

Üniversitedeki 558 öğretim üyesinin oy kullanmasının beklendiği seçimler, saat 17.00'de sona erecek.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Van

  ,

  Ramazan

  ,

  Demokratik

  ,

  kültür

  ,

  oy