YYÜ'de uygulamalı sınav dönemi

YYÜ'de uygulamalı sınav dönemi
YYÜ'de uygulamalı sınav dönemi
- Van YYÜ Tıp Fakültesinde, Nesnel Yapılandırılmış Klinik Sınav Salonu'nun açılışı yapıldı

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesinde, Nesnel Yapılandırılmış Klinik Sınav (OSCE) Salonu hizmete açıldı.

Fakültenin yeni eğitim programı çerçevesinde faaliyete geçen salonda, öğrencilerin bilgi ve becerileri ölçülecek.

Salonun açılış kurdelesini Vali İbrahim Taşyapan, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve öğretim üyeleri kesti.

Açılışta konuşan Vali Taşyapan, çalışmaların doktorların daha iyi yetişmesini ve hizmet vermesini sağlayacağını söyledi.

Taşyapan, "Üniversitemiz, günün koşullarında, çağdaş tekniklerle, öğrencileri daha iyi yetiştirmeye yönelik bilimsel çalışmalar sonucu tespit edilen metotları uygulamaya geçti. Önemli bir aşama. Bunun çıktıları topluma, hastanelerimize ve hastalarımıza yansıyacak. Bu uygulama Tıp Fakültesine, öğrenci ve akademisyen hocalarımıza hayırlı olsun" dedi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise 1982'de kurulan üniversitenin büyük aşama katettiğini belirterek üniversite birimlerinde akreditasyon sürecini başlattıklarını kaydetti.

Battal, "Tıp Fakültemiz, bunu çok hızlı şekilde götürüyor. Tıp Fakültesi öncülüğünde 5 farklı birimimizde de akreditasyon çalışmalarını başlattık. Artık her birimde, uluslararası ve ulusal düzeyde, belli bir standardın üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Şu anda açacağımız salon, Türkiye'de iki üç yerde mevcut. Öğrencilerimiz artık belli bir düzeyin üzerinde eğitim alarak mezun olacak. Buranın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.