YYÜ'den öğrencilere yardım

YYÜ'den öğrencilere yardım
YYÜ'den öğrencilere yardım
VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Peyami Battal, Işıkpınar İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, öğrencilere kırtasiye yardımında...

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Peyami Battal, Işıkpınar İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demirel ile ilçenin Işıkpınar Mahallesi'ne giden Battal, buradaki Işıkpınar İlköğretim Okulunu ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi.

Sohbette, okul öğretmenlerinden oluşan bir grubun daha önce YYÜ'ye giderek Battal'ı makamında ziyaret ettiği, kırtasiye yardımı talebinde bulunduğu ve Rektör Battal'ı okula davet ettiği ifade edildi.

Özverili çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür eden Battal, "Eğitimde en önemli unsur aidiyet duygusudur. Beni ziyaret eden öğretmen arkadaşlarda da bunları gördüm. Bu duyguyla köyde verdiğiniz hizmetlerden ötürü sizleri tebrik ediyorum. Bizim de bu hassasiyetinize cevap vermemiz gerekiyordu. İnşallah bundan sonra da bu ilişkilerimiz devam eder. Gösterdiğiniz bu hassasiyet beni duygulandırdı" dedi.

Ardından üniversiteden getirilen kırtasiye malzemelerinin okula teslim edildi.

Ziyarette, öğrenciler hazırladıkları tiyatro gösterisini de sahneledi.